Ciekawa rzeźba z pudeł kartonowych w Walencji

Chronimy Twoją pasję
Jak ochronić prawdziwą wartość
8 czerwca 2016
Scena wykonana z kartonoowych pudeł
Kartonowe inspiracje
20 lipca 2016
Pokaż wszystkie

Ciekawa rzeźba z pudeł kartonowych w Walencji

Pusta głowa - rzeźba

Falles (święto ognia) to tradycyjne uroczystości w Walencji (Hiszpania) obchodzone raz w roku na samym początku lipca ku czci świętego Józefa. Obchody te trwają 5 dni. Co ciekawe każda dzielnica tworzy własne ‘Falla’ konstrukcje a właściwie inspirowane różną tematyką rzeźby z kartonu, które ostatecznie spala się na wielkim ognisku w ostatnim dniu święta. W tym roku zaproszono artystów  Nituniyo i Memosesmas do realizacji tego zadania. Zaproponowali oni architektoniczną instalację o nazwie „Pusta głowa”.

Pusta głowa - rzeźba
Obraz © Milena villalba

Pusta głowa była utworzona z różnych elementów, które mają przypominać najważniejsze fragmenty tej części ciała. W tym przypadku pudła kartonowe imitowały włosy oraz część twarzy. Konstrukcja została wykonana w taki sposób, aby przechodzące światło mogło rozjaśniać jej wnętrze i umożliwić zwiedzającym oglądanie jej również od środka.

Możliwość obejrzenia od wewnątrz
Obrazek © memosesmas

Jakkolwiek może nam się to wydawać niecodzienne, Hiszpańskie święta religijne na pewno sa inspirujące. Do tego dochodzi niezwykła inwencja twórcza i wykorzystanie pudeł kartonowych w szczególny sposób.

Ostatniego dnia święta który jest nazwany „Crema” ta piękna instalacja poszła z dymem – trochę szkoda, ale cóż: co kraj to obyczaj 🙂

Spalenie rzeźby na zakończenie święta
Obrazek © memosesmas

Z pewnością warto przyjrzeć się niektórym przedmiotom w nieco inny sposób. Chcemy na łamach tego bloga publikować także ciekawe zagadnienia związane z użyciem kartonów w niekonwencjonalny sposób. Praca z tym materiałem jest dla nas codziennością. Czasami niektórym może się to wydawać nieco nudne. Dla nas jest inspiracją i wyzwaniem.

Źródło materiałów:

http://www.designboom.com/architecture/nituniyo-memosesmas-empty-head-falles-valencia-spain-07-07-2016/

Marcin Janicki
Marcin Janicki
Związany z sektorem B2B od roku 2001. Content marketer i entuzjasta digital marketingu i growth hackingu. Na co dzień poszukiwacz optymalnych strategii i dostawca przewag rynkowych. Doradca biznesowy Marketingu Medycznego