Branża motoryzacyjna stanowi międzynarodową sieć, w której Odbiorcy oczekują opakowań maksymalnie dopasowanych do ich potrzeb i wymagań. Wynikiem tego jest konieczność stosowania wielowariantowych rozwiązań. Przygotowując serię opakowań indywidualnie podchodzi się do każdego pakowanego elementu, który jest częścią składową samochodu i ma w nienaruszonym stanie trafić na linię produkcyjną lub na rynek części zamiennych (tzw. „aftermarket”).

Dlaczego opakowania dla branży automotive są wyzwaniem?

Pakowane części pochodzą z wielu rozmaitych gałęzi gospodarki – np. część z nich jest dostarczana przez zakłady przemysłu maszynowego, inne z rynku chemicznego czy elektrycznego. Złożenie ich w finalny produkt wymaga nie tylko doskonałego rozwiązania technicznego. W wielu wypadkach jest to również kwestia opakowania, gwarantującego ich bezpieczeństwo i nienaruszalność ,a także  sprawnego pakowania i wypakowywania. Dobrze przygotowana seria opakowań pozwala także na ograniczenie angażowanego czasu, co w konsekwencji przekłada się na ograniczenie kosztów.

Pudła dla branży automotive
Opakowania dla branży motoryzacyjnej

Kolejnym wyzwaniem stawianym przez branżę automotive  są krótkie terminy dostaw, zsynchronizowane z procesem produkcyjnym. Takie podejście często wymaga również od nas, kluczowych dostawców elementów wpływających na procesy logistyczne,  zastosowania czasem niestandardowych rozwiązań.

Dlatego też branża motoryzacyjna jest nazywana pionierem wdrożenia na masową skalę podejścia just-in-time. Efektywne funkcjonowanie w tym cyklu wymaga od nas całkowitej optymalizacji własnych procesów jak np. bardzo precyzyjnego zamawiania towarów czy monitorowania dostaw.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie dzięki czemu dopracowaliśmy systemy logistyczne i informatyczne zapewniające ciągłą optymalizację procesu.

Zadzwoń i zapytaj o opakowania dla branży automotive

Lub wyślij formularz zapytania z naszej strony kontaktowej