Tekturowe opakowanie na ubrania – czy to może się udać?
7 września 2019Rozmiar opakowania z tektury – dlaczego jest taki ważny
27 września 2019Idealne pudełko z tektury. Czy w ogóle takie istnieje? Być może tak i dlatego producenci opakowań wciąż poszukują złotej receptury. Nie tylko na materiał, z którego ma być zrobione, ale też zwracając uwagę na inne, niemniej ważne elementy. A jest ich naprawdę sporo i chyba dlatego, droga do ideału, wciąż wydaje się być daleka.
Na szczęście projektanci opakowań z tektury nie ustają w działaniach i z każdym rokiem ich prace są coraz lepsze, odpowiadające na zapotrzebowanie zarówno rynku przemysłowego, jak i klientów indywidualnych.
Idealne pudełko z tektury – jakie powinno być?
Wracając do pudełka idealnego. Co trzeba wziąć pod uwagę przy jego projektowaniu? Jakie cechy powinno posiadać? Jakie normy spełniać?
To tylko kilka z wielu pytań, jakie trzeba sobie zadać, chcą je stworzyć. O tym, jak szeroką należy mieć przy tym perspektywę, można przeczytać na łamach najnowszego Nowoczesnego Magazynu, w artykule „Idealne pudełko”.
Oto kilka elementów, o których mówią jego autorzy, na co dzień pracujący w naszej firmie i dbający o każdy szczegół, na poszczególnych etapach produkcji opakowań.
Według nich, idealne pudełko musi spełniać wymagania wytrzymałościowe, jakościowe i logistyczne. Ma być dopasowane do potrzeb. „Chodzi o to, aby było optymalne kosztowo, funkcjonalnie oraz doskonale zabezpieczało produkt.” Ma też ułatwiać przenoszenie, składowanie czy skanowanie przez automatyczne urządzenia w magazynie.
Choć nie idealne, to nie takie całkiem zwyczajne
Używając na co dzień tekturowych opakowań, czy widując takie w sklepach, choćby ze sprzętem AGD, nie zastanawiamy się, jaką drogę przeszły, nim przybrały taki, a nie inny kształt oraz co brali pod uwagę projektanci i producenci przy ich tworzeniu.
W miarę czytania artykułu „Idealne pudełko”, słowa zaczynają tworzyć bardzo spójne i logicznie połączone ze sobą obrazy. Coś, co do tej pory wydawało się całkiem zwyczajne, teraz jawi się jako niezwykle skomplikowane dzieło ludzkiej myśli. Może jeszcze nie idealne, ale z pewnością do tego ideału dążące.