Wycena pudła z tektury? Jakie parametry musisz podać, aby była szybsza?

Plastikowe butelki. Recykling opakowań w przemyśle
Recykling opakowań w przemyśle
17 stycznia 2020
Prezent na drewnianej podłodze - W co zapakować prezent - nie tylko w Walentynki
W co zapakować prezent – nie tylko w Walentynki
14 lutego 2020
Pokaż wszystkie

Wycena pudła z tektury? Jakie parametry musisz podać, aby była szybsza?

akowania dla przemysłu - jak zamawiać opakowania z tektury

Opakowania dla przemysłu, to kategoria bardzo szeroka. Dlatego składając na nie zamówienie, należy dokładnie określić, czego ma ono dotyczyć.
I nie chodzi tylko o materiał, z którego opakowania są wykonane. Ważnych jest też kilka innych parametrów, bez których, może być trudno zrealizować zamówienie. Producent opakowań, dołoży wszelkich starań, by produkt był najwyższej jakości, ale potrzebuje kilku ważnych informacji, które znane są tylko zamawiającemu. O czym dokładnie mowa?

Rodzaj opakowania

To jedna z ważniejszych informacji, potrzebnych do zrealizowania zamówienia na opakowania z tektury. Opakowania dla przemysłu, mogą być przeznaczone zarówno do małych, jak i dużych towarów. Są też towary sypkie i niebezpieczne. I to właśnie tego dotyczy pierwszy parametr. Składając zamówienie, musisz określić, czy chodzi o opakowania na towary wielkogabarytowe, czy drobnicę. A może najlepsze dla ciebie będą o opakowania fasonowo-wykrawane. Jest jeszcze inna opcja: jeśli twój produkt jest nietypowy, możesz zamówić projekt indywidualny.

Rodzaj i parametry tektury

O rodzaju zastosowanej tektury, często decyduje rodzaj towaru, który będzie w nią pakowany. W zależności od przeznaczenia, możesz wybrać tektury ciężkie: 5-warstwowe oraz 3-warstwowe, z papierami pokryciowymi typu testliner1, kraftliner. Dotyczy to głównie zamówień opakowań na towary wielkogabarytowe. Zamawiając opakowania fasonowo-wykrawane, określ, czy mają to być kartony oparte o tektury faliste 3-warstwowe, czy 5-warstwowe, o pokryciu białym, czy szarym, z zastosowaniem fal: E,B,C,BC,BE.

Wymiary opakowania

W przypadku wymiarów, ważne, byś już na samym początku, zwrócił uwagę na oznaczenia i dopasował do nich odpowiednie długości. I tak: litera L, oznacza długość, litera B, to szerokość, a litera H, wskazuje na wysokość. Zwykle, należy je podać w milimetrach i jeśli producent nie zaznaczy inaczej, należy się tego trzymać.

Nadruk

Jeśli jest taka możliwość, a chcesz, by twoje opakowania miały dodatkowo nadruk, podaj zarówno miejsce jego wykonania, jak i wielkość. Gdyby miał być w kolorze, również umieść tę informację w zamówieniu.

Ilość zamawianych sztuk

I na koniec, nie mniej ważna informacja, czyli ilość zamawianych przez ciebie sztuk. Jeśli istnieje możliwość uzyskania rabatu przy większej ilości, warto rozważyć to i zadziałać bardziej przyszłościowo. Cena opakowań z tektury nie należy do największych, ale jeśli można przy okazji nieco zaoszczędzić, czemu z tego nie skorzystać?

 

Jeśli podasz dokładnie wszystkie parametry, może to pozytywnie wpłynąć na szybkość realizacji zamówienia. Producent bowiem, nie będzie musiał ubiegać się o ich uzupełnienie, co jak wiadomo, wiąże się z dodatkowym czasem.