Drony kurierskie – gołębie pocztowe XXI wieku
9 listopada 2019Recykling makulatury, czyli co się dzieje z segregowanym papierem
11 grudnia 2019Oto dewiza człowieka o wyszukanym smaku:
Znaleźć to, co najlepsze, a o czym inni nawet nie słyszeli, i produkować też to, co najlepsze, nawet jeśli inni maja na ten temat inne zdanie.
[Paulo Coelho]
Wśród licznych propozycji opakowań produkowanych przez etisoft packaging system sp. z o.o. dostrzec można również nietuzinkowe propozycje rozwiązań ekspozycyjnych, które stanowią zarówno ochronę samego produktu jak i ciekawą jego reklamę.
Tak też, niczym wejście na elegancka galę wprowadzone zostało opakowanie na męską muchę. Stanowi ono odpowiedź na zapotrzebowanie rynku w tej dziedzinie. Prosta forma niebanalnego rozwiązania z zastosowaniem wysokiej jakości surowca w plasowała się nie tylko w ekologiczne trendy, lecz również w prestiżowe znaczenie męskich części garderoby, które pełnią niezwykle ważną funkcję w obowiązującym : „dress code”. Czy znając obecne, nowoczesne kształty, designe zastanawialiśmy się nad historią męskiej muchy? Pewnie mało kto. Więc w ramach krótkiej ciekawostki ta historia właśnie
Tak naprawdę historia męskiej muchy sięga dopiero początku XIX wieku, a koncepcja zrodziła się jako wizualna modyfikacja poprzednika – krawata. Podstawową częścią garderoby stała się od połowy 1880 roku i od momentu wprowadzenia na rynek masowy ewoluowała w zakresie formy jak i funkcji, burząc często tradycyjne stereotypy.
Oczywiście nim wkroczyła na salony i sale bankietowe pomysł zrodził się z praktycznej potrzeby. W XVII wieku na szyjach Chorwackich żołnierzy, którzy brali udział w wojnie trzydziestoletniej pojawił się element stroju, który utrzymywał kołnierzyki koszuli. Pomysł ten niezwykle przypadł do gustu Francuzom, którzy przenieśli go do swojego kraju. I tak do 1700 roku krawat – muszka był podstawowym elementem męskiej garderoby, preferowanym przez klasy wyższe. 300 lat ewolucji w noszeniu muszek spowodowało zmniejszenie jej wielkości oraz kształtu. Finalnie powstały dwie odmiany, funkcjonujące do dnia dzisiejszego: „nietoperz”- z prostymi brzegami oraz „motylek” – z ostro zakończonymi końcówkami.
Po 1890 roku na arenie modowej pojawiła się biała mucha razem z frakiem, która stała się podstawowym, formalnym obowiązującym do dziś strojem dla mężczyzn. Ostatnie dekady pokazały szereg odsłon tego elementu garderoby. A zaobserwować można to było w ubiorze takich gwiazd jak: Charlie Chaplin, Humprey Bogart, Manolo Blahnik czy Frank Sinatra. Lata 1920-30 były kolejnym przełomem, ponieważ muszki trafiły na szyje kobiet, m.in.: Audrey Hepburn czy Marlene Dietrich.
Czasy współczesne zmodyfikowały nieco świadomość noszenia muszki. Nie ogranicza się ona wyłącznie do oficjalnych eventów. Włączona została do codziennego ubioru niezależnie od płci. Wzory i kolory w jakich możemy ją dostać jest nieograniczona – jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia. Można (obok produkcji masowej) dostać egzemplarze szyte przez małe, lokalne manufaktury, gdzie każdy element szyty jest ręcznie z dobrej jakości materiałów. Umożliwia to również stworzenie indywidualnego egzemplarza, dostosowanego w 100 % do potrzeb zamawiającego. Tak jak spersonalizowane zostało opakowanie produkowane przez etisoft packaging system sp. z o.o.