Jak zabezpieczyć wino na czas transportu?

Cardboard cafe - bombay nude architects - dezeen 1704_ hero a
Wirtualne podróże w dobie pandemii
18 maja 2020
Opakowania z tektury w branży farmaceutycznej - pudełko z tabletkami
Zastosowanie opakowań z tektury w branży farmaceutycznej
26 czerwca 2020
Pokaż wszystkie

Jak zabezpieczyć wino na czas transportu?

Butelki wina - Jak zabezpieczyć wino na czas transportu?

Background photo created by freepik - www.freepik.com

Wino od zawsze, należało do towarów ekskluzywnych i jako taki, należy je odpowiednio traktować. Chodzi tu zarówno o sposób przechowywania, jak i transportu. Być może, zastanawiałeś się nad kupnem wina na prezent i wysyłką do solenizanta. W takich sytuacjach, zwykle pojawia się pytanie: jak zabezpieczyć wino na czas transportu? Nie chcesz przecież, by trunek, za który zapłaciłeś niemałe pieniądze, wypełnił opakowanie, zamiast szklanej lampki. Oto kilka wskazówek, które pomogą temu zapobiec.

Kartony z kratownicami

Do wysyłki wina, najlepiej użyć pudełka z grubej tektury. Dzięki temu, już opakowanie samo w sobie, stanowić będzie dobrą amortyzację i zabezpieczenie, na wypadek upuszczenia na ziemię. Specjalne kartony do wysyłki wina, wykonane są z tekstury pięciowarstwowej. Charakteryzuje się ona dużą odpornością na uszkodzenia w przypadku uderzenia. By butelki z winem, nie stykały się ze sobą, co groziłoby ich rozbiciem, najlepiej oddzielić je specjalną kratownicą z tektury. Tego typu opakowanie, sprawdza się szczególnie przy wysyłce niewielkiej ilości butelek. Jeśli więc zechcesz przesłać znajomemu więcej, niż jedną butelkę tego szlachetnego trunku, karton z kratownicą, będzie idealnym rozwiązaniem.

Wypełnienie kartonów na butelki

W sytuacji, gdy nie masz kartonu z kratownicą, pomyśl o dobrym zabezpieczeniu każdej butelki. Przed włożeniem do pudełka, możesz je owinąć w folię bąbelkową lub inny materiał, który zabezpieczy szkło bez rozbiciem. Niestety, wciąż pozostaje problem z wolną przestrzenią między butelkami. By nie było luzu w opakowaniu, co groziłoby przesuwaniem się wina, zastosuj dodatkowe wypełniacze, w postaci wkładu styropianowego, skrawków papieru lub pociętej gąbki. Zamortyzują one wstrząsy, na jakie narażona będzie zawartość podczas transportu.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać, by zabezpieczyć wino na czas transportu?

By twoja przesyłka bezpiecznie dotarła do celu, potrzeba czegoś jeszcze. Choć grubość i jakość kartonu oraz odpowiednie wypełnienie, i zabezpieczenie przed uszkodzeniem są ważne, to musisz poinformować osoby odpowiedzialne za przewóz, o zawartości przesyłki. Nie chodzi o dokładny opis, a oznaczenie, że wysyłasz szkło. Zwykle, w takich przypadkach, stosuje się specjalne oznaczenia, w postaci naklejek z napisem „Uwaga szkło!” lub „Ostrożnie!”. Jak zapewne się domyślasz, nie daje to 100% pewności, że twoje wino bezpiecznie dotrze do celu. Stąd, pamiętaj, by samemu zatroszczyć się o dobre zabezpieczenie każdej butelki. Po ich spakowaniu, dobrze zaklej kartonowe pudło, by nie otworzyło się podczas transportu.