Opakowania fasonowo-wykrawane – do czego można ich użyć

Opakowania - projekty indywidualne
Indywidualne projekty opakowań z tektury – co je wyróżnia
24 sierpnia 2021
Magazynier wiezie wielkogabarytowe opakowania z tektury
Wielkogabarytowe opakowania z tektury – najważniejszy jest produkt
20 września 2021
Pokaż wszystkie

Opakowania fasonowo-wykrawane – do czego można ich użyć

Opakowania fasonowo-wykrawane. Jakie jest zastosowanie opakowań fasonowych? Oto przykłady. - do czego można ich użyć

Ze względu na bardzo szerokie zastosowanie opakowań fasonowych, są one jednymi z najczęściej używanych w branży e-commerce, choć nie tylko tam. Nadają się zarówno do wysyłki przedmiotów, jak i do ich przechowywania oraz pakowania na wynos. Jakie są najważniejsze cechy tych opakowań z tektury i do czego są zwykle wykorzystywane?

Opakowania fasonowe – co je wyróżnia na tle innych opakowań z tektury

Spotkasz je praktycznie w każdym sklepie internetowym oraz firmie wysyłkowej. To właśnie tu zastosowanie opakowań fasonowych jest największe, stąd właściciele tych branż tak chętnie z nich korzystają.

Różne kształty

Dzięki specjalnym wykrojnikom, czyli sklejce z nożami tnącymi, możesz mieć w swoim sklepie pudełka o dowolnym kształcie. Jeśli masz produkty, które wymagają specjalnych form opakowania fasonowego, może złożyć zamówienie indywidualne, dopasowane do twoich potrzeb.

Łatwe w składaniu, zamykaniu i otwieraniu

Pudełka fasonowe bez problemu złożysz i bez użycia taśmy klejącej zapakujesz wybrany towar. Oczywiście możesz też wykorzystać pudełka fasonowe z samoprzylepnym paskiem, który dodatkowo zabezpieczy przesyłkę przed niedozwolonym otwarciem przez osoby trzecie.
Pudelka z zazębiającymi się klapkami i skrzydełkami łatwo i szybko się składają. Te same korzyści odnoszą twoi klienci, który z rozpakowaniem zamówionej przesyłki nie mają żadnego problemu. Pudełka zaś mogą użyć w innym celu, choćby do wysłania czegoś znajomym lub przechowywania drobnych przedmiotów w domu.

Trwałe i wytrzymałe

Szerokie zastosowanie pudełek fasonowych możliwe jest również dzięki ich dużej wytrzymałości. Odpowiadają za to podwójne ścianki wykonane z tektury falistej i klapka zamykająca, która dodatkowo wszystko usztywnia. Tym samym możesz zminimalizować ilość wypełniaczy, które zwykle pełnią rolę dodatkowego zabezpieczenia przez uszkodzeniem. Trwałość pudełek sprawia też, że możesz je wielokrotnie używać, co przydaje się między innymi w przechowywaniu.

Doskonałe z nadrukiem

Dzięki dobrej powierzchni tektury, możesz zamówić pudełka fasonowe z nadrukiem. Logo i nazwa twojej firmy na opakowaniu sprawi, że twoi klienci tak szybko o tobie nie zapomną. Wykorzystując pudełko do wysyłki mogą stać się jednocześnie twoim wsparciem marketingowych wśród swoich znajomych. Nadruk oraz inny kolor pudełka pozwoli ci wyróżnić się na tle konkurencji, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie pomocne.

Zastosowanie pudełek fasonowych

Gdy raz ich wypróbujesz, nie będziesz chciał korzystać z innych. Takie właśnie są pudełka fasonowe z tektury. Najczęściej wykorzystywane są:

  • do wysyłki towarów – doskonale sprawdzają się w transporcie, a ich trwała i wytrzymała konstrukcja chroni zamknięty w środku towar przed uszkodzeniem. Tym samym możesz być spokojny, gdy wysyłasz kubki, sprzęt małego AGD, odzież, ceramikę, biżuterię, czy przedmioty o kruchej budowie. W razie potrzeby, gdyby w pudełku pozostało zbyt dużo wolnej przestrzeni, możesz użyć biodegradowalnych wypełniaczy z papieru lub tworzywa.
  • jako opakowanie na pożywienie dostarczane do klienta – pudełka dopuszczone są do kontaktu z żywnością, a ich mocne ścianki ochronią zarówno pizzę, jak i tort urodzinowy, czy weselny.
  • do reklamowania firmy – do tego potrzebujesz jedynie nadruku, a gdybyś chciał wyróżnić się jeszcze bardziej, możesz zamówić pudełka w specjalnym kolorze i kształcie. W takiej sytuacji z pewnością nie zginą wśród wielu opakowań z tektury w domu twoich klientów.

Czy już wiesz, dlaczego warto skorzystać z opakowań fasonowych?

Jak widzisz, zastosowanie opakowań fasonowych jest bardzo szerokie i uniwersalne. Dobrze wykorzystane z pewnością pomogą ci odnieść sukces w branży, w której działasz. Pamiętaj też, że możesz zamówić pudełka fasonowe na wymiar, z okienkiem, w innym kolorze i z nadrukiem. Wszystko po to, by z jednej strony twój towar był bezpieczny, a z drugiej został na długo zapamiętany przez tych, do których zostanie wysłany. To niedroga ale bardzo skuteczna forma działań reklamowych, które mają miejsce niejako przy okazji. W końcu i tak musiałbyś w coś zapakować sprzedawane przedmioty, dlaczego więc nie skorzystać z czegoś wyjątkowego, co rzucać się będzie w oczy i zachęcać klientów do ponownych zakupów w twoim sklepie?