Wielkogabarytowe opakowania z tektury – najważniejszy jest produkt

Opakowania fasonowo-wykrawane. Jakie jest zastosowanie opakowań fasonowych? Oto przykłady. - do czego można ich użyć
Opakowania fasonowo-wykrawane – do czego można ich użyć
7 września 2021
Sprzedawczyni wywiesza informację o Black Friday. Jak przygotować sklep na Black Friday.
Jak przygotować sklep na Black Friday i pozyskać nowych klientów
5 października 2021
Pokaż wszystkie

Wielkogabarytowe opakowania z tektury – najważniejszy jest produkt

Magazynier wiezie wielkogabarytowe opakowania z tektury

Wydaje się, że wielkogabarytowe opakowania z tektury nie mogą być zbyt duże ze względu na materiał, z którego są wykonane. Nic bardziej mylnego. Jeśli produkujesz, przechowujesz lub sprzedajesz produkty o dużych, nieregularnych kształtach i chcesz je dobrze zabezpieczyć, sprawdź możliwości tego rodzaju opakowań.

Rozmiary opakowań wielkogabarytowych – czego możesz się spodziewać

Zwykle tektura kojarzona jest z łamliwą, łatwą w zginaniu strukturą, a pudełka z której są wykonane zwykle dadzą się zgnieść butem. Są jednak takie rodzaje tektury, z którym nie poradziłbyś sobie tak łatwo, gdy chodzi o ich zgięcie. Wielkogabarytowe opakowania z tektury wykonuje się bowiem z tektur ciężkich. Najczęściej w tym przypadku producenci używają 5-warstwowych oraz 3-warstwowych tektur z papierami pokryciowymi typu testliner1, kraftliner.

Ich rozmiary też bywają różne i często producenci dopasowują je do indywidualnych potrzeb klienta. Zwykle wymiary podstawowe zgodne są z wymiarami palety EUR lub innej, na której produkt będzie przewożony lub przechowywany. Ponieważ zakres wymiarowy tego rodzaju opakowań jest bardzo duży, z pewnością uda ci się zamówić odpowiedni do swoich potrzeb.

Jako ciekawostka dotycząca możliwości związanych z rozmiarem opakowań z tektury niech posłuży karton, który zaprojektowali i wykonali projektanci w zakładzie Smurfit Kappa van Dam w Holandii. Udało im się osiągnąć wymiary 40 m x 20 m, co jednocześnie okazało się wynikiem godnym księgi rekordów Guinnessa.

Wielkogabarytowe opakowania z tektury – sprawdź, czy zmieszczą twoje produkty

Niezależnie, czy sprzedajesz ciężkie elementy metalowe, armaturę, czy wyroby gumowe albo też wykonane z innego typu tworzyw, a wszystkie one przekraczają standardowe wielkości, możesz je zapakować w tekturę.
Wielkogabarytowe opakowania z tektury niekoniecznie muszą być w formie jednej bryły. W praktyce tego typu opakowania nierzadko tworzone są przez całe systemy opakowaniowe. W ich skład wchodzą palety, wsady tekturowe oraz systemy antykorozyjne, jeśli wymaga tego specyfika pakowanego produktu. Jeśli tylko potrzebujesz nietypowych rozwiązań dla swoich produktów, możesz złożyć indywidualne zamówienie. Zespół specjalistów i projektantów zajmie się całą resztą. Wszystko po to, by odpowiednio zabezpieczyć towary, choć nie tylko po to.

Jeśli zechcesz, twoje opakowania mogą mieć białe pokrycie, dodany nadruk w postaci różnorodnych grafik albo podstawowych piktogramów.

Wielkogabarytowe opakowana z tektury umożliwią ci przetransportowanie elementów o kształtach:

  • regularnych, szczelnie wypełniających ich wnętrze,
  • nieregularnych, trudnych do ułożenia i prawidłowego zabezpieczenia.

Choć tworzenie tego typu rozwiązań zawsze jest sporym wyzwaniem, to zlecając je specjalistom, którzy mają za sobą wieloletnie doświadczenie w tej branży, możesz być spokojny o efekt. Wiedzą oni, że tego rodzaju opakowania muszą zawsze odpowiadać całej grupie wymagań. Dlatego też robią wszystko, by produkt końcowy był optymalny pod każdym względem.