Techniki marketingowe z pakowaniem w roli głównej
9 października 2018Dlaczego ceny opakowań rosną? Trendy na rynku [raport]
2 listopada 201813 października 2018r. odbyła się 13 edycja Nocy Naukowców. Jest to cykliczna impreza popularnonaukowa, zainicjowana w 2005r. przez Komisję Europejską.
W tym dniu równocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej uczelnie udostępniają swoje pracownie, laboratoria, sale wykładowe a liczne zespoły dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na przygotowanych wcześniej pokazach, prezentacjach i wykładach.
Kto był odbiorcą
W dużej mierze odbiorcami jest młodzież szkolna i dzieci, które w przystępny sposób mogą przyswoić namiastkę trudnej wiedzy na co dzień zgłębianej przez studentów. W tym dniu to właśnie oni przejmują często stery i realizują przygotowane wcześniej projekty.
Politechnika Śląska w Gliwicach aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu, a prężnie działające organizacje studenckie dokładają wszelkich starań, aby przygotować ciekawy program.
Nasz udział w wydarzeniu
Z ogromną przyjemnością zespół Etisoft Packaging System sp. z o.o. w tej edycji wniósł swój wkład. Współpraca z przedstawicielami Samorządu Studenckiego Wydziału Górnictwa i Geologii oraz Koła Naukowego „Bezpieczna Ściana” była także dla nas niezmiernie cennym doświadczeniem.
Pomysłowość i kreatywność miały pozytywne przełożenie. I to nie tylko na bardzo dużą frekwencję i zainteresowanie przygotowanym pokazem, lecz również na metamorfozy tektury. Ponownie okazała się niezwykle elastycznym surowcem.
Można było wykonać z niej elementy potrzebne do wykonania wyrobiska. Można było także z niej wyciąć niemałe szablony Górników. Indywidualnie pokolorowane przez uczestników będą stanowiły zarówno pamiątkę, jak i przypomnienie nabytej wiedzy. Przekazane informacje z zakresu ratownictwa były niezwykle ważne. Ciekawa i przyswajalna forma ich przekazu z pewnością wielu młodym adeptom nauki pozwoli na zapamiętanie zasad dotyczących udzielania pierwszej pomocy i prawidłowych zachowań podczas wypadku.
Co jeszcze?
Z pewnością sprawi również, że spojrzenie na pracę górników i ratowników uwzględni ryzyko i niebezpieczeństwo na jakie są narażeni.
Dr inż. Aneta Grodzicka udzieliła wyczerpującej odpowiedzi na pytanie:
Dlaczego ratownictwo jest takie ważne?.
Uczestnicy mogli dowiedzieć się jaka jest geneza barw górniczych – dlaczego jest to czerń i zieleń oraz co oznaczają poszczególne kolory pióropuszy na górniczym czako. Zdobytą wiedzę każdy zweryfikował poprzez wypełnienie testu, a jego pozytywna ocena uprawniała do otrzymania certyfikatu i przyznania ciekawych nagród.
Pomysł i forma organizacyjna przerosła wszelkie oczekiwania. A dowodem oryginalności tej inicjatywy jest fakt, że w dniach 26.XI-06.XII.2018r. odbędą się analogiczne pokazy dla szkół rozszerzone o wizytę w Muzeum Górniczym.
Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne pomysły – z tekturowymi rekwizytami w tle
Docenić należy studentów, którzy nie tylko w tym dniu poświęcili cały swój czas, lecz również kilka innych wcześniejszych. Budowa wyrobiska jest naprawdę pracochłonna. Chcielibyśmy przekazać szczególne podziękowania dla:
Przewodniczącej i członków Studenckiego Koła Naukowego „Bezpieczna ściana”:
- Mgr inż. Magdaleny Folwarczny
- Tomasza Draga
- Opiekuna Studenckiego Koła Naukowego „Bezpieczna Ściana”, dr. inż. Anety Grodzickiej
- Przewodniczącego Rady Samorządu Wydziału Górnictwa i Geologii, Dawida Franke