Opakowania z tektury na indywidualne zamówienie – co je wyróżnia?

covid-19 -globalny kryzys gospodarczy. Eksport i import opakowań i towarów - czy pandemia może mu zagrozić?
Eksport i import opakowań i towarów – czy pandemia jest w stanie mu zagrozić?
13 stycznia 2021
Evanlite - opakowania na koła rowerowe.
Profesjonalne opakowania, a profesjonalna marka – opakowania jako sposób komunikacji.
10 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Opakowania z tektury na indywidualne zamówienie – co je wyróżnia?

Opakowania z tektury na indywidualne zamówienie - co je wyróżnia?

Mockup vector created by macrovector - www.freepik.com

Nie każdy przedmiot czy produkt można zabezpieczyć, używając standardowych opakowań dostępnych w sprzedaży. Bywa, że na rynku pojawia się coś nowego i producent potrzebuje nowego formatu, dostosowanego zarówno pod względem wytrzymałości, jak i dodatkowych zabezpieczeń. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystania z opakowania z tektury na indywidualne zamówienie.

Indywidualny projekt opakowania to często spore wyzwanie

Jeśli poszukujesz tego rodzaju rozwiązań, musisz się liczyć z tym, że wymagać ono będzie odpowiedniego podejścia. Również tego, że  zaangażowanych będzie co najmniej kilku specjalistów. Wiele zmiennych sprawia, że nie wystarczy podać wymiary przedmiotu, czy materiału. Konieczne jest zgromadzenie jak największej liczby wymagań projektowych. Gdy opakowany ma być produkt pod wieloma względami zupełnie nowy, twórcy z pewnością będą chcieli się z tobą spotkać, by zebrać potrzebne dane.
Zwykle konieczny jest udział specjalistów odpowiedzialnych za różne aspekty projektu. Chodzi bowiem nie tylko o kształt. Projektant i producent przeprowadzi szczegółową analizę między innymi:

  • specyfiki produktu,
  • drogi i rodzaju transportu,
  • magazynowania,
  • warunków środowiskowych, które na opakowanie będą oddziaływać.

Opakowania z tektury na indywidualne zamówienie wymagają specyficznych rozwiązań

Tym, co w przeważającej mierze decyduje, jak wyglądać będzie finalny efekt prac projektantów i specjalistów odpowiedzialnych za proces produkcyjny, jest sam produkt. Indywidualne rozwiązania dotyczące opakowań oznaczają, że i on musi być nieszablonowy. Gdyby tak nie było, mógłbyś go zapakować w coś, co już jest dostępne. O nietypowej formie opakowania decydują między innymi:

  • niejednolite kształty,
  • złożona konstrukcja,
  • czasem zaoliwione elementy, które wymagają zastosowania systemów antykorozyjnych i dodatkowych wzmocnień.

Bywa też, że twórcy muszą zastosować rozwiązania, które uchronią pakowany przedmiot przed zarysowaniami lub przed spadkiem z wysokości, jak to ma miejsce w przypadku specyficznych substancji.

Wszystko zgodnie z najnowszymi trendami

Wyjątkowe projekty zasługują na indywidualne podejście i tak też są traktowane. Twórcy stawiają na nieszablonowe rozwiązania i łączą różne materiały. Śledząc najnowsze trendy i możliwości, które dają pojawiające się na rynku najnowsze technologie, wybierają zawsze najlepsze rozwiązania. Bywa, że produkt jest tak inny i dotąd niespotykany, że wymaga wyjścia poza schematy, co też czynią projektanci. Tego właśnie wymagają opakowania z tektury na indywidualne zamówienie, dlatego zawsze warto o takie rozwiązania pytać.

Zanim otrzymasz gotowe opakowanie, producent podda je badaniom wytrzymałościowym i testom. Wszystko po to, by twój produkt był bezpieczny niezależnie od formy transportu i warunków, w których będzie przechowywany.