Tekturowy towarzysz domowych porządków

Opakowania modułowe
Opakowania modułowe formą archiTEKTURY
5 listopada 2016
Śladem dawnych fabryk tektury – WITULIN
18 listopada 2016
Pokaż wszystkie

Tekturowy towarzysz domowych porządków

Tekturowy odkurzacz
Tektura jest nieodzownym elementem naszego życia codziennego. Towarzysząc nam niemal na każdym kroku  nie przestaje zaskakiwać różnorodnością zastosowań. Jest prawdziwą weną twórczą dla kreatywnych umysłów. Znajdują dla niej zastosowanie niemal w każdym obszarze. Nawet prace domowe, jak się okazuje można wykonać za pomocą odkurzacza z tektury falistej – Vax ev.

Korpus odkurzacza tworzą panele z tektury falistej. Jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. W przypadku ich uszkodzenia koszt wymiany stanowi niewielki procent podobnych paneli z plastiku. Ponadto tekturowe panele pełnią dodatkową funkcję. Są elementem pudła, w którym odkurzacz jest zapakowany. Z pewnością zastanawiający jest montaż takiego odkurzacza. Okazuje się, że jest to niezwykle proste. Wszystkie tekturowe elementy z łatwością można umieścić na wytyczonych miejscach, bez konieczności używania jakiegokolwiek spoiwa. Dodatkowo pokryte niepalną warstwą tworzą osłonę wokół silnika. Bez wątpienia niezaprzeczalnym atutem jest możliwość stworzenia wyjątkowego i indywidualnego wzornictwa na posiadanym sprzęcie. A dokonać tego można w całkowicie dowolny sposób – wystarczy kilka kolorowych kredek czy pisaków.
Tworzenie takiego własnego, oryginalnego designu zapewnia nie tylko możliwość idealnego dopasowania do naszego wnętrza lecz również fantastyczną zabawę.

Pewnie wiele osób zastanawia się skąd pomysł na taki odkurzacz

VAX bez wątpienia kojarzy się ze specjalistycznym sprzętem do pielęgnacji podłóg. Brytyjska firma od początku lat 70-tych XX wieku tworzy innowacyjne produkty, charakteryzujące się wydajnością, jakością oraz designem. Odkurzacze, stanowiące tylko część ofert są nieocenionym pomocnikiem niejednej Pani Domu. Otwartość na wyzwania, elastycznie wpasowujące się w najnowsze trendy, różnorodne potrzeby, oraz style życia widać w kreatywnych rozwiązaniach i realizowanych przedsięwzięciach. Jednym z nich było wsparcie ze strony działu Rozwoju Nowych Produktów (NPD) projektu Jake Tylera – odkurzacza z tektury falistej.
Vax ev - szkice22-letni student wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie w Loughborough zaprojektował odkurzacz Vax-ev jako swoją pracę dyplomową. Została ona uwieńczona nagrodą uniwersytecką.
A jak sam twórca wpadł na taki pomysł?
Korzystając z rocznego stażu w firmie Vax z siedzibą w hrabstwie Worcestershire Jake Tyler obserwował proces produkcyjny. W chwili, gdy załoga zastanawiała się nad możliwościami zmniejszenia ilości odpadów powstał pomysł wynalazku.
Jak widać twórcze myślenie przekracza wszelkie granice i zaskakuje w każdym nowym, nietypowym, rewolucyjnym produkcie.
Potwierdza to również fakt przedstawienia projektu odkurzacza z tektury na odbywającej się w Londynie wystawie New Designers. Gromadzi ona najlepsze prace absolwentów, jakie powstały w Wielkiej Brytanii.