Na co zwracać uwagę, zamawiając opakowania z tektury

Recykling makulatury, czyli co się dzieje z segregowanym papierem
Recykling makulatury, czyli co się dzieje z segregowanym papierem
11 grudnia 2019
Plastikowe butelki. Recykling opakowań w przemyśle
Recykling opakowań w przemyśle
17 stycznia 2020
Pokaż wszystkie

Na co zwracać uwagę, zamawiając opakowania z tektury

Pudełka - Na co zwracać uwagę, zamawiając opakowania z tektury

Gdy od lat używasz w swojej firmie opakowań z tektury, z pewnością wiesz, na co zwracać uwagę, przy ich zamawianiu. Ale jeśli dopiero startujesz i właśnie rozglądasz się za idealnym dostawcą, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Wynikają one z pytania o cel, jakiemu mają służyć pudełka, kartony czy wielkogabarytowe zabezpieczenia dla oferowanych przez twoją firmę towarów.

Wygląd ma znaczenie – pamiętaj o tym, zamawiając opakowania z tektury

Opakowanie, to bardzo ważny element większości produktów. Odpowiada za pierwsze wrażenie, wywierane na potencjalnym kliencie. Nie bez znaczenia jest więc nie tylko jakość tektury, z której jest wykonane, ale też nadruk, a w tym logo i hasło reklamowe. To twoja wizytówka, którą klient otrzyma wraz z towarem. Jeśli opakowanie będzie dobrej jakości, zostanie zaadaptowane do domowego użytku i na długo przypominać będzie o firmie, z której pochodzi.

Tam i z powrotem – opakowanie idealne do sprzedaży internetowej

Praktycznie każdy klient wie, a na pewno wiedzą o tym sprzedawcy, że kupujący przez internet, ma 14 dni na zwrot zakupionego towaru. Jeśli zależy ci na wizerunku, a z pewnością tak właśnie jest, musisz zadbać o to, by pudełka z tektury, w których wysyłać będziesz towar, przetrwały nie tylko drogę do zamawiającego, ale i z powrotem. Może zajść taka potrzeba, gdy z jakiegoś powodu, klient odeśle zamówiony produkt. Jeśli z powodu słabej trwałości, opakowanie nie nadawałoby się do tego, nie licz na utrzymanie klienta na dłużej. Zmusisz go bowiem już na samym początku, do dodatkowego wysiłku i kosztów związanych z kupnem opakowania. Dlatego zamawiając opakowania z tektury, koniecznie zwróć uwagę na jakość materiału, z którego są wykonane.

Bezpieczeństwo w transporcie i składowaniu

Rodzaj opakowania, zależy przede wszystkim od produktu, znajdującego się wewnątrz. Nie bez znaczenia jest ich kształt, waga, kruchość i delikatność, czy też obecność elementów ostrych. Również to, czy towary składowane będą na paletach, warunkuje rodzaj użytej tektury. Pudełka, które znajdować się będą na samym spodzie, muszą wytrzymać nacisk kolejnych warstw, zapewniając w ten sposób stabilność konstrukcji.

Atrakcyjna cena nie tylko przy dużych zamówieniach

Nie każdą firmę, zwłaszcza w początkowym okresie działalności, stać na zakup bardzo dużej ilości opakowań. Sama produkcja lub zakup towarów, pochłania mnóstwo środków, więc cena kartonowych pudeł, nie jest bez znaczenia. Na szczęście, wielu producentów wychodzi na przeciw małym firmom i obniża ceny. Możliwe jest to dzięki niskim wolumenom i szybszym metodom produkcji.

To tylko niektóre elementy, które warto wziąć pod uwagę, zamawiając opakowania z tektury. Jeśli jednak tylko te weźmiesz pod uwagę, z pewnością uda ci się wystarczająco dobrze dopasować ich rodzaj, jakość i wygląd, do towaru, znajdującego się w ofercie twojej firmy.