Etisoft Packaging system docenia ciekawe pomysły

top_fashion_2020
Statuetka Fashion Women dla Etisoft Packaging System
16 marca 2020
opakowania specjalne
Opakowania do zadań specjalnych
31 marca 2020
Pokaż wszystkie

Etisoft Packaging system docenia ciekawe pomysły

opakowanie eko

Często podczas podejmowania decyzji zakupowych o wyborze przesądza opakowanie. Zwłaszcza, jeśli podobnych produktów na jednej półce jest wiele. Zastanawiając się nad koncepcją kolejnego posiłku w wielu przypadkach sięgamy po ryż, który możemy szybko przyrządzić. Kartonowe pudełko i umieszczone w nim torebki foliowe są doskonale znanym nam produktem.

Opakowania ekologiczne

Czy to zawsze musi być wyłącznie karton i woreczek? Może to coś więcej…. Takie wyzwanie podjęło amerykańskie studio brandingowe i kreatywne – Backbone Branding. Zlecenie wykonywało dla sieci sklepów ze zdrową żywnością. A rozwiązanie, jakie zaproponowało jest naprawdę zaskakujące

Magia opakowań-  pomysłowe i ekologiczne

Otóż foliowe woreczki zastąpione zostały woreczkami bawełnianymi o wysokiej gęstości splotu. Backbone Branding zaproponował dwie różne wielkości – o pojemności 1 kilograma oraz 0,6kg. Wydawać by się mogło, że pomysł prosty, wręcz banalny. Otóż nie – prawdziwy czar, który roztaczają i urok jaki rzucają na potencjalnych nabywców to malunki, jakie się na nich znajdują. Artyści stworzyli na nich minimalistyczne twarze rolników. Wymowa jest oczywista – są to twarze rolników zajmujących się uprawą ryżu w Azji. Nie są to jednak zwykłe, schematyczne, szablonowe malunki.

Woreczki z twarzami

Każda twarz przekazuje prawdziwe emocje: dumę, satysfakcję z zebranych plonów czy zmęczenie po trudach codziennej pracy. Ponadto każda z torebek uwieńczona jest tekturową czapeczką, odzwierciedlającą nakrycie głowy azjatyckich rolników. Nie pełni jednak ona wyłącznie funkcji ozdobnej. Jako ciekawy element, wykonany z ekologicznego i wielofunkcyjnego surowca jest również miarką – za pomocą której można odmierzyć odpowiednią ilość produktu, potrzebną do ugotowania. Kolejnym plusem proponowanego rozwiązania jest fakt, że torebki nadają się do ponownego użytku.

Ten ciekawy pomysł przykuł uwagę i został doceniony przez ekspertów. Wzbudził również nasze uznanie.
Jest on laureatem nagrody Pentawards Platinium 2019, przyznawanej dla najlepszych opakowań. Gratulujemy.

Źródło: https://www.elle.pl/decoration/artykul/to-najpiekniejsze-opakowania-na-ryz-jakie-zobaczycie-w-tym-tygodniu